HWG PETA vám nabízí dva sály pro Ricochet.

Základní cena je 1 vstup/hodina 8,00-12,00 – 100 Kč, 16,00-20,00 – 200 Kč.

Můžete také využit nabídku našich předplacených kart a rezervačního systému níže.

Řížené sparingy s lektorem Alanem denně od 17 do 21 hodin

po tel. dohodě na čísle 605 260 657.

Alan Mačor

Alan Mačor

Trenér

  • sparing na ricochet a squash
  • trenér ricochetu pro všechny věkové kategorie
Další informace

Ricochet je vhodným sportem jak pro začátečníky, tak pokročilé či vrcholové sportovce jako doplněk k jinému sportu – zvláště fotbalu, hokeji, cyklistice.

Ricochet – raketový sport podobný squashi s rozšířeným spektrem úderů a doplněný o elektronické hlídání autu na přední stěně.

Ricochet – 2 rakety, 1 míček + kurt a jeden spoluhráč – za hodinu hraní Vás to chytne a nepustí.

Ricochet je hra i zábava pro volný čas, pro kondici a zdraví. Je vynikajícím skloubením předností všech sportovních odvětví, používajících raketu a míček. Je ideálním sportem pro jakékoliv roční období.

Ricochet vychází ze širokých sportovně lékařských znalostí. Nejedná se pouze o vyrovnávací a turnajový sport, ale také o ideální doplnění každého fitness programu. Ricochet, resp. squash, ke kterému má tento sport nejblíže, patří k nejzdravějším sportům, což potvrdila i analýza renomovaného magazínu Forbes. Vznikl na konci 80. let 20. století. Je kombinací squashe a racketballu (populární sport v USA)

Ricochet nabízí ve 30 minutách hry ideální trénink pro celé tělo, zrychluje činnost srdce a krevního oběhu bez nadměrného zatížení, podporuje pohyblivost a současně šetří klouby a zlepšuje reflexy. Ricochet se každý snadno a rychle naučí a nepotřebuje žádné nákladné vybavení. Pravidla, průběh hry a základní pohyby lze hravě ovládnout, a ke hře je třeba jen raketa a míček.

Ricochet si zahraje každý, i ten, kdo drží raketu poprvé v ruce. Jde o dynamický sport, zvlášť vhodný pro dnešní, aktivní generaci, která má zájem o vlastní zdraví. Je sice podobný hře SQUASH – provozuje se na kurtu a ke hře je třeba raketa a míček. Hlavní rozdíl obou těchto sportů je v tom, že kurt pro Ricochet® je menší, má nízký strop, o který se také hraje, má kratší a lehčí raketu a lehčí míček. Má tu výhodu, že eliminuje negativní vlivy ostatních raketových sportů na zdraví. Díky hře míčem o strop má hra mnohem méně přerušení pro míč mimo hrací plochu a rozšiřuje se škála možných úderů – hra je pestřejší, rychlejší. Zavedením elektroniky odpadají navíc starosti s počítáním. Stačí, když hráč po dobrém míčku zmáčkne buď červené nebo šedé tlačítko na stěně a na ukazateli skóre je aktuální stav i označení, ze které strany hráč bude podávat. Barvu si hráči losují před začátkem hry. Čelní stěna je pod červenou čarou vybavena infračerveným zařízením, zvukový signál hlásí úder pod hrací plochu – tedy aut.

Komentáře